SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM ÇÖZÜMLERİ:

Çatı pencerelerimiz gelecek nesiller için daha iyi ve daha sağlıklı bir iç mekan alanı yaratabilir. Dayanıklı ve sertifikalı ahşaptan üretilirler. 80 yıl önce kurulduğumuz günden bu yana sürekli olarak çatı pencerelerimizi iyileştirmenin ve ürünlerimizle topluma hitap etmenin yollarını arıyoruz. Fakat daha da iyisini yapabiliriz.

Bu amaçla bazı iddialı hedefler belirledik. 2041 yılına kadar ürünlerimizin sürdürülebilirliğini artırarak Lifetime Carbon Neutral statüsü kazanacağız. Çatı pencerelerimizi daha akıllı hale getirmek ve onların karbon ayak izini en aza indirmek amacıyla kullanılan malzemelere yeni özellikler kazandıracağız ve onları geliştireceğiz. Böylece 2030 yılında bir VELUX çatı penceresi %50 daha az CO2 içerecek ve ambalajı plastiksiz, %100 geri dönüştürülebilir ve tek kullanımlık malzemeden üretilmiş olacak.

Niye? Çünkü Doğa Bizim Doğamız.

WWF ve VELUX Groupp

WWF (World Wide Fund for Nature) ile birlikte orman koruma projeleriyle tarihi CO2 emisyonlarımızı yakalıyoruz.  Ayrıca, Paris Anlaşması'nın 1,5˚C azalma hedefiyle uyumlu olarak tüm değer zincirimizdeki gelecek karbon emisyonlarını da azaltacağız.

Buna Lifetime Carbon Neutral adını veriyoruz.


Karbon alanımızdan çıkıyoruz

"2041 yılına kadar 100 yıllık CO2 emisyonlarını yakalayarak ve gelecekteki karbon ayak izimizi azaltarak Lifetime Carbon Neutral olmayı taahhüt ediyoruz."

– David Briggs, CEO, VELUX Group

WWF ile karbon yakalamak için ormanları restore etme ve koruma projeleri
 Paris Anlaşması 1,5°C hedefine ulaşmak için gelecekteki emisyonlarımızı azaltmayı taahhüt ediyoruz
WWF ve VELUX Groupp