Gün ışığının, yaşam alanlarını nasıl favori mekanlara dönüştürdüğünü anlatan beş hikayemizi keşfedin

Gün ışığı gerçek renkleri ortaya çıkarır

Çocuklarınız için en iyi alanı yaratın. Çalışma alanlarının dış çevre ile ilişkisinin doğru kurgulanması ve optimum gün ışığı alması odayı iyi çözülmüş bir alan yapan temel unsurlardır.

Gün ışığı ve bulutlar, doğanın yaşam alanlarına dokunmasına izin verir

İşte burası... Evdeyken en çok vakit geçirdiğimiz o oda. Doğada başka hiçbir şey gün ışığının yerini tutamaz. Gün ışığı; gün boyunca rengini ve yoğunluğunu değiştirerek bedeni günün akış hızına, doğru bir şekilde yönlendirir. Gün ışığı ile birlikte yaşamak; yorgunluk hissini azaltır, uzun ve keyifli  bir gün geçirmemizi sağlar

Işık koşulları, yaşam alanlarında farklı atmosferler yaratır

Modern kat planları, en çok kullanılan yerleri hedef alan bol miktarda ışık sunar. Yukarıdan gelen ışık, kat planının orta kısmını aydınlatmak için iyi bir yöntemdir. Çatın yüzeyinden dışarı açılabilen tavan, mükemmel tasarımın bir parçasıdır.

Gün ışığını yaşam alanlarına taşımak mimarın görevidir

Boş bir çatı katını çekici bir alana dönüştürmek size farklı tasarım seçenekleri sunabilir. Ancak yalnızca yeterli gün ışığı ve pencerelerden görülebilen güzel bir manzara, çatı katı dairesine gerçekten özel bir çekicilik verebilir.
/>

Her odanın gün ışığına ihtiyacı vardır

Doğal ışık alan bir banyo, apartman dairelerinde yaşayan herkesin hayalidir. Mahremiyet endişesi yaratmadan güneşlenme imkanı sunun. Bu küçük değişiklik, yalnızca mal sahibi memnuniyetini değil, aynı zamanda tüm mülk değerini de artıracaktır.

A daylight provision strategy is a game changer when it comes to a good or bad room design

Etkili çalışma için üstünde dizüstü bilgisayar bulunan bir masadan daha fazlasını sunan bir ofis gerekir. Ev ofisiniz için en önemli şeyler şunlardır: Bol doğal ışık, temiz hava ve düzgün gölgelendirme.