Programınız ve Otomasyonlar özelliğiniz 

Videolar, makaleler ve SSS'ler aracılığıyla Program ve Otomasyonlar özelliğinin eviniz için neler yapabileceğini keşfedin.

VELUX App Control kurulumu

Oda otomasyonuna erişme ve otomasyon oluşturma

Programlı Kontrole nasıl erişilir ve oluşturulur

Oda parametrelerine nasıl erişilir ve düzenlenir

Program ve Otomasyonlar

Mayıs 2021'de, ACTIVE Control'ü Program ve Otomasyonlar ile değiştirdik - bu, Programlanmış Kontrol ve İç Mekan İklim Otomasyonlarınızdır. Programlı Kontrol ile uzaktan kumandalı VELUX pencere ve aksesuarlarınız için ihtiyacınıza uygun olarak kendi programlarınızı ayarlayabilirsiniz. VELUX ACTIVE with NETATMO'ya sahipseniz, Bina İçi İklim Otomasyonları ile ürünleriniz bina içi iklim sensörlerine bağlı olarak çalışır. VELUX App Control'e sahipseniz, sensörler bu çözümün bir parçası olmadığından Bina İçi İklim Otomasyonları özelliği devre dışı bırakılır.

Not: VELUX App Control kullanıcısı olarak, çözümünüze bina içi iklim sensörleri ekleyerek dilediğiniz zaman çözümünüzü VELUX ACTIVE'e yükseltebilirsiniz.

VELUX ACTIVE with Netatmo uygulamasından ACTIVE kontrolünü kaldırdık, ancak uygulamanızda herhangi bir yeni programlama yapmadıysanız, Uzaktan kumandalı VELUX pencere ve aksesuarlarınız güncellemeden önceki gibi çalışmaya devam eder. Yeni özelliği daha iyi anlamak için, Programlama ve Otomasyonlar videolarımızı izleyin.
Bu özellik bina içi iklim sensörlerine bağlı olarak çalıştığından, İklim Otomasyonunu VELUX App Control'ünüzle kullanamazsınız. Bina içi iklim sensörleriyle uzaktan kumandalı VELUX ürünleriniz, evinizin sıcaklık, nem ve CO2 seviyelerine ve bunlar için belirttiğiniz değerlere göre otomatik olarak ayarlanır. Ürünleriniz için belirlemiş olduğunuz kişisel programlar varsa, İklim Otomasyonları her zaman geçersiz kılınır.

Not: VELUX App Control kullanıcısı olarak, çözümünüze bina içi iklim sensörleri ekleyerek dilediğiniz zaman çözümünüzü VELUX ACTIVE with Netatmo'ya yükselterek İklim Otomasyonlarını kullanabilirsiniz. 

Ürünlerinizin kontrolü her zaman sizdedir. Bu nedenle, gecikme ayarı nedeniyle, Sensöre bağlı Bina İçi İklim Otomasyonlarında ayarlanan parametreler fark etmeksizin, Birinci öncelik kontrolleriniz ve Programlı Kontrol her zaman arzu edilen şekilde çalışır.
Gecikme ayarlarının nasıl çalıştığı ile ilgili daha fazla bilgiyi aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.


Kontrol yönteminiz

Zaman perspektifi

Hava koruması

Birinci öncelik kontrolleri

  • Uygulamada kaydırıcıyı kullanma
  • Uzaktan kumanda
  • Apple HomeKit
  • Siri sesli kontrol
  • Hey Google sesli kontrol
  • Oda görünümünden otomatik kapanma

Hemen çalıştırma

Eğer hava yağmurluysa, pencereleri sadece havalandırma konumunda aç

Programlı Kontrol

Hemen çalıştırma

Yağmurlu, çok rüzgarlı, çok soğuk, çok sıcaksa pencereleri açma

Bina İçi İklim Otomasyonları
(Düzenli havalandırma dahil)

Birinci öncelik kontrolleri veya Programlanmış Kontrol etkinleştirildikten sonra gecikme süresi geçtiğinde çalıştırın.

Yağmurlu, çok rüzgarlı, çok soğuk, çok sıcaksa pencereleri açma


Evinizi Program ve Otomasyonlarla kontrol edin

Mayıs 2021'de, VELUX ACTIVE uygulamamıza Programlama ve Otomasyonlar özelliğini ekledik. 
Bu özellik, rutinlerinize uyan günlük programlar oluşturmanıza olanak tanır. 

VELUX APP ve VELUX ACTIVE karşılaştırması

Şimdi pazarın yeni bir oyuncusu var ve bir uzaktan kumandalı VELUX ürünü sahibi olarak, artık ürünleriniz için iki farklı Akıllı Ev çözümü arasından seçim yapabilirsiniz.

Mayıs 2021'de, yeni VELUX APP (KIG 300 EU) kullanıma sunuldu. Bu, VELUX ACTIVE'in büyük avantajlarından yararlanmak isteyen, ancak henüz iklim otomasyonu için tam olarak hazır olmayan Akıllı Ev kullanıcılarına yönelik bir çözümdür. Bu yazımızda, iki ürün arasındaki farklılıkları inceliyoruz.