VELUX raylı stor

Giren ışığını yumuşatır

Stor perdeler

Güneş ışığını yumuşatın ve parlamayı önleyin


Şu oda türleri için tavsiye edilir:

 • Parlama koruması
 • Kademesiz konumlandırma
 • 15 farklı renk ve tasarım mevcuttur

VELUX standart stor perde, içeri giren gün ışığını yumuşatmak ve mahremiyeti yükseltmek için kullanılabilecek ekonomik bir çözümdür. 

Perdenin nasıl çalıştığını görün

Stiliniz ne olursa olsun, buna uygun bir perde mutlaka vardır

15 farklı renk ve tasarım mevcuttur

VELUX stor perdeler odaya giren ışığı yumuşatır. Işığın ne kadar yumuşatılacağı perdenizin rengine bağlıdır.

Hangi perde kullanım türünü seçmeliyim?

VELUX perdeniz için uygun kullanım türünü seçmek amacıyla, çatı pencerenizin yerini ve perdenin konumunu ne sıklıkla ayarlamayı beklediğinizi dikkate almanız gerekir.
 
Solar ve elektrikli perdeler uzaktan kumandalıdır ve elle ulaşılamayan VELUX çatı pencereleri için veya tavan arası odalarına yenilikçi lüks bir hava katmak isteyenler için ideal seçimdir.

Kontrol barı ve kademesiz konumlandırma ile manüel çalıştırma

Manüel kullanımlı stor perdelerin kullanımı çok kolaydır. Stor çatı penceresinin üst kasasına bağlıdır, engelsiz bir çalışma ve kademesiz bir konumlandırma sağlayan yan kanallar içinde çalışır. Perdeyi istediğiniz şekilde indirmek veya kaldırmak için perdenin alt tarafındaki kontrol barını kullanabilirsiniz. 

Manüel kullanımlı perdenin kontrol barıyla çalıştırılmasını kolaylaştırmak amacıyla, kontrol çubukları, kontrol çubuğu ek uzatmaları ve kontrol çubuğu adaptörleri satın alabilirsiniz.

Uzaktan kumandalı ve elektrikli

Uzaktan kumandalı ve elektrikli siesta storlar VELUX INTEGRA® çatı pencerenizle birlikte verilen akıllı dokunmatik ekranlı VELUX INTEGRA® uzaktan kumandayla çalıştırılır. Storlarınızı uzaktan kontrol etmenizi sağlayan yenilikçi bir çözümdür. VELUX INTEGRA® uzaktan kumanda konforu her gün yaşamanız için ve daha iyi mekan havası için önceden ayarlı bir dizi program içerir. Storunuzu odada istediğiniz yerden kontrol edebilirsiniz ve storun günün belirli saatlerinde kapanması ve açılması gibi önceden ayarlı programların tüm özelliklerinin keyfine varabilirsiniz.  

Gerekirse, storun alt tarafındaki kontrol barıyla storu manüel olarak da indirip kaldırabilirsiniz.  

Elektrikli VELUX INTEGRA® çatı pencerem yoksa ne olur?  

Elektrikli VELUX INTEGRA® çatı pencereniz yoksa ve elektrikli perde istiyorsanız KUX 100 kontrol sistemini deneyin. Bu, manüel kullanımlı çatı pencerelerinde  elektrikli VELUX perde veya panjurları kullanmanıza olanak tanır. Veya KMX 100 kontrol sistemini kullanarak manüel kullanımlı çatı pencerenizi tamamen otomatik hale getirebilirsiniz. KMX 100 kontrol sistemi  birden çok elektrikli ürünü çalıştırmanıza olanak tanır. 
 

Uzaktan kumandalı ve solar  

Uzaktan kumandalı ve solar siesta storlar ürünle birlikte verilen uzaktan kumandayla çalıştırılır. Solar INTEGRA® çatı pencereniz varsa, VELUX INTEGRA® çatı pencerenizle birlikte verilmiş olan, dokunmatik ekranlı akıllı VELUX INTEGRA® uzaktan kumandasını da kullanabilirsiniz.  
VELUX INTEGRA® uzaktan kumanda konforu her gün yaşamanız için ve daha iyi mekan havası için önceden ayarlı bir dizi program içerir. Storunuzu odada istediğiniz yerden kontrol edebilirsiniz ve storun günün belirli saatlerinde kapanması ve açılması gibi önceden ayarlı programların tüm özelliklerinin keyfine varabilirsiniz.  

Gerekirse, solar gölgelik manüel olarak da çalıştırılabilir. Şarj edilebilir güneş pili, kendisini şarj edecek doğrudan güneş ışığı almadığı bir anda, önceden depoladığı enerjiyle perdeyi en fazla 600 kez açıp kapatabilir.

Montaj talimatları

VELUX Pick&Click!® sistemiyle kolay montaj

Patentli önceden monte edilmiş montaj braketleri her VELUX çatı penceresinde standart olarak mevcuttur ve her VELUX perdemize uygun olmasıyla montaj işlemini sorunsuz hale getirir. Perde satın aldığınızda montaj talimatları da verilecektir.

Montaj talimatları

PDF'ler detaylı şekilde hazırlanmıştır, içindeki resimli talimatlar, montaj sürecinin her bir aşamasında size dikkatlice yardımcı olur. PDF dosyasını okuyabilmek için, bilgisayarınızda Acrobat Reader yüklü olmalıdır. Program ücretsizdir ve ücret ödemeden Adobe adresinden indirilebilir.

VELUX stor perde - manüel kullanım
VELUX stor perde - kancalı manüel kullanım
VELUX stor perde - uzaktan kumandalı ve elektrikli
VELUX stor perde - uzaktan kumandalı ve solarKonforu artırmak için VELUX stor perdenizi kombine edin...…

Stor perdeyi, ilave ısı koruması için VELUX gölgelikler veya stor panjurlarla, pencereniz açık olduğunda bile haşeresiz bir içe mekan ortamı elde etmek için VELUX sinekliklerle kombine edin.

Dikkat! Elektrikli perdelerle solar perdelerin kombine edilemeyeceğini lütfen unutmayın.

Gölgelikler

 • Isı koruması
 • Şeffaf kumaş
 • İçeriden monte edilir

Dışarıya takılan VELUX gölgelik, güneş ışınlarını pencere camına ulaşmadan engeller ve pasif ısınmayı %72 oranına kadar azaltır. Sıcak ve güneşli bir günde evinizin konforunu korumanıza yardımcı olur. Gölgelikler şeffaf olduğu için manzaranın keyfini süremeye devam edebilirsiniz.

Panjurlar

 • Isı koruması
 • Tam karatma
 • Yalıtım ve ses azaltma

Her iklim ve yılın her dönemi için ideal olan VELUX panjur, odanızı yazın aşırı ısınmadan koruyacağı gibi, kışın da sıcak tutarak aile bütçenize katkıda bulunacaktır. Ayrıca günün her anında ışığı tamamen engellemenize olanak tanır.

Sineklikler

 • %100 haşere koruması
 • Dayanıklı, şeffaf kumaş
 • Manzaranızı engellemez

VELUX sineklik haşere derdi olmadan temiz havanın keyfine varmanızı sağlar. Çalıştırması kolaydır ve her VELUX çatı penceresine uyar. Sineklik kullanımda değilken alüminyum üst kasa içinde düzgün bir şekilde toplanır.

 

İlginizi çekebilecek diğer ürünler

Plise perdeler

 • Gün ışığını yumuşak şekilde dağıtır
 • Esnek, kademesiz konumlandırma
 • 33 farklı renk ve tasarım

VELUX plise perde, odanıza hoş ve yumuşak girişi sağlarken mahremiyetinizi korumanın zarif bir yoludur. Gelen ışık miktarının ayarlanabilmesi için pencerede istenen konuma ayarlanabilir; böylece dışarıdaki manzaranın da keyfini sürebilirsiniz.

Jaluziler

 • Mahremiyet ve ışık kontrolü
 • Kordonsuz çalışma
 • Suya dayanıklıdır ve kolay temizlenir

Az bakım gerektiren, neme dayanıklı VELUX Jaluzi banyolar ve mutfaklar için mükemmel seçimdir. Benzersiz tasarımla göze hoş görünmeyen kordonlar ortadan kaldırılmıştır. Gelen ışığının açısını ve miktarını ayarlamak için buton yardımıyla şeritlere yön vermeniz yeterlidir.

7
VELUX perde seçme nedenleri
 • VELUX çatı pencereniz için mükemmel uyum
 • VELUX perdeler birkaç dakika içinde monte edilir
 • Stiliniz ne olursa olsun, buna uygun bir perde mutlaka vardır
 • Konfor her zaman parmak uçlarınızda
 • VELUX perdeleri dayanıklı olmaları için yaratıldı
 • Satın almadan önce kumaşları görün ve hissedin
 • Akıllı tasarım ve stiller