Üstten açılımlı hırsızlıktan koruma sistemli çatı penceresi, GGL/GGU 70Q

Güçlendirilmiş çatı penceresi tasarımı evinizi ekstra güvenli hale getirir

Çatı penceresinden eve hırsızlık amacıyla girmek oldukça nadirdir ve geceleri sizi uyanık tutmamalıdır. Eğer çatı eğimi ve çatı pencerenizin konumu, kişilerin güvenli ve görünmeden çalışmalarına izin verecek şekilde kolay erişilebilirse, emniyet seviyesini yükseltmek akıllıca bir davranış olacaktır.

Üstten açılımlı 70Q VELUX çatı penceresi, çatı penceresinden girmeye çalışan veya pencereyi sökmek isteyen kişiyi caydırmaya yardımcı bir dizi emniyet özellikleri barındırmasıyla çatı penceresi piyasasındaki en yüksek sınıf hırsızlıktan koruma sistemi (EN 1627 hırsızlıktan koruma talepleri ve sınıflandırma standardına göre sınıf 2) sunar. 70Q, hırsızlıktan koruma sistemli çatı pencereleri konusunda en üst düzey seçimdir. 

Hırsızlıktan koruma sisteminin belirleyici özellikleri

1. Kasada ve kanatta yer alan dayanıklı, gizli kilitler, son derece güçlü bir tasarım olan 70Q'nun sıra dışı şekilde dirençli ve bunun yanında estetik açıdan da göze hitap eder bir ürün olmasını sağlar.

3. Bakım gerektirmeyen 70Q seçeneğinin üretim yapısı, menteşelerin etrafında güçlendirme vidalarının kullanılmasıyla daha da güçlendirilmiştir.

5. Çerçeve kanada yapıştırılmıştır, böylece pencere çerçevesini sökerek zorla girmek önlenmiştir.

2. Standart GGU pencerelerle kıyaslandığında, GGU 70Q, PU kaynaksız kaplamanın altında ekstra güçlü ısı-dayanımlı ahşap içermektedir.

4. Ahşap seçenek, menteşelerin etrafında güçlendirme vidalarıyla ve kanatta ve kasada ekstra uzun hırsızlık önleyici vidalarla güçlendirilmiştir.

6. Her iki 70Q seçeneği de EN 1627'ye göre sınıf II'ye uygundur ve EN 356'ya göre P4A lamine emniyet camı içermektedir.

VELUX çözümleriyle güçlendirilmiş güvenlik

Güvenlik, hırsızın evinize girebilmek amacıyla üstesinden gelmesi gereken güçlük seviyesinin yükseltilmesi durumu demektir. Güvenlik seviyesi yeterince yüksek ise suçlunun cesareti kırılacak ve evinize girmekten vazgeçecektir.
 
İstatistiklere göre çatı penceresinden eve hırsız girmesi, son derece nadir görülen bir durumdur. Hırsızlar, ön cephe penceresi veya teras kapısı gibi daha basit ve fark edilmeyen yollardan eve girmeyi tercih ederler.ç Elbette, çatı alanına erişim kolaysa, çatı düşük eğimliyse ve erişimi kolay bir bölgede yaşıyorsanız, hırsızın dikkatini çekme şansı yükselecektir; güvenlik ürünlerimizden bir tanesini örneğin yeni 70Q hırsızlıktan koruma sistemli çatı penceresini size tavsiye ederiz.

EN 1627 hırsızlıktan koruma talepleri ve sınıflandırma standardına göre sınıf 2 nasıl elde edilir

EN 1627 sınıf 2, çatı penceresi piyasasında elde edilen en yüksek hırsızlıktan koruma sistemi sınıfıdır. Bu sınıflandırma, tüm pencere yapısını en bilinen hırsızlık teşebbüslerine karşı son derece güçlü ve dirençli hale getiren sayısız güvenlik özelliklerinin eklenmesi sonucu elde edilmiştir. Önemli bir özelliği, manüel saldırılara karşı dayanıklılık testi ve sınıflandırma standardı olan EN 356, sınıf P4A güvenlik standardına uygun lamine emniyet camının kullanılmış olmasıdır. Sınıf P4A, cam 4,1 kg çelik bir topun dokuz metre mesafeden doğrudan yüzey üzerine üç defa fırlatılması sonucu oluşan darbenin etkisine dayanabilir anlamına gelmektedir. EN 1627'ye göre sınıf II hırsızlıktan koruma sistemi için EN 356 sınıf P4A emniyet camı gereklidir.


Satın almaya hazır mısınız?